Depresja kobiet…

Data: 16.04.2016
Autor: Agnieszka Wykręt
Audycja znajduje się na stronie: www.radiobielsko.pl
Posłuchaj rozmowy:

... problem społeczny i medyczny. "W XXI wieku nie ma powodu, aby cierpieć". W mieście pod Dębowcem odbywa się konferencja naukowa poświęcona kobiecej depresji.
Zaburzenia depresyjne stały się obecnie jedna z dominujących chorób w świecie. Liczba osób cierpiących na depresję z roku na rok zwiększa się. Na depresję narażeni jesteśmy wszyscy, niezależnie od wieku, płci, rasy, wykształcenia.

- Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu organizujemy wraz z Beskidzka Izba Lekarska, stowarzyszeniem "Felicitas" oraz Starostwem Powiatowym  jednodniową konferencję naukową poświęconą zaburzeniem depresyjnym u kobiet. Zainteresowanie tematem okazało się tak duże, że przerosło to nasze oczekiwania. Widać, że problem ten chcą zgłębiać specjaliści z różnych dziedzin, że są głodni informacji w tym zakresie. Do Bielska-Białej przyjechali specjaliści, którzy wyjaśniają wiele zawiłości, obalają mity i przekazują fakty dotyczące leczenia i przebiegu depresji wśród kobiet. Wśród prelegentów są prof. doc.dr hab. Przemysław Bieńkowski, doc.dr hab. Michał Lew-Starowicz, czy prof. doc.dr habilitowany Maciej Wilczak  - kierownik Katedry Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który przedstawi wiedzę na temat mitów i faktów związanych z terapią hormonalną w okresie menopauzy - wymienia Jolanta Klemens, specjalista psychiatra, która zorganizowała spotkanie naukowe w mieście pod Dębowcem.

Zmiany hormonalne, jakie przez okres całego naszego życia nam towarzyszą, wyznaczają rożne aktywności. I te dobre i niestety, tez te niekorzystne z naszego ludzkiego punktu widzenia. Takim bardzo trudnym a jednocześnie wąskim okresem w życiu każdej kobiety, jest okres menopauzy, która zaczyna się znacznie wcześniej, niż pojawią się zewnętrzne jej objawy, i trwa również znacznie dłużej. Zaburzeniach hormonalne w tym okresie w kobiet, powodują że są one znacznie bardziej podatne za zaburzenia funkcji psychicznych niż w każdym innym okresie swojego życia. Profesor doc.dr habilitowany Maciej Wilczak -kierownik Katedry Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przedstawi o godzinie 13:00 aktualną wiedzę na temat mitów  faktów związanych z terapią hormonalną w okresie menopauzy.

Konferencja zorganizowana została wraz z Beskidzką Izbą Lekarską, stowarzyszeniem "Felicitas" oraz starostwem powiatowym. Konferencja trwa do godziny 15.00 w hotelu Vienna w Bielsku-Białej.

Posłuchaj rozmowy: