Leczenie schizofrenii i innych psychoz

Psychoza jest zespołem zaburzeń psychicznych, które cechuje przede wszystkim zniekształcone postrzeganie rzeczywistości. Zaburzenia w końcu doprowadzają do tego, że chory rozpoczyna egzystować w swoim wymyślonym świecie. Jedną z najczęściej diagnozowanych form psychozy jest schizofrenia. Jakie objawy daje psychoza? Jakie są jej przyczyny i jak ją leczyć?

Psychoza cechuje się przede wszystkim utratą kontaktu z rzeczywistością. Chory często widzi i słyszy nieistniejące rzeczy, których to występowanie jest spowodowane przez zaburzony odbiór rzeczywistości. Jego myśli nie związane są z rzeczywistą sytuacją. Osoba cierpiąca na psychozę żyje we własnym świecie, gdzie doświadcza całej gamy emocji. Jednak to tylko wyobrażenia, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Chory myśli jednak zupełnie odwrotnie. Wydaje mu się, że wszystko co się dzieje, jest aż nazbyt realne.

Psychoza-leczenie
Leczenie polega na stosowaniu odpowiednich środków farmakologicznych, które hamują niekontrolowane pobudzenia w mózgu, a co z tym idzie zapobiegają wytwarzaniu się omamów i urojeń. Doskonałym uzupełnieniem leczenia jest psychoterapia.