Profesor od seksu w Bielsku-Białej

Na początku kwietnia w Bielsku-Białej gościć będzie profesor Zbigniew Lew-Starowicz. Ceniony seksuolog pojawi się na III Podbeskidzkiej Konferencji Medycznej, by wygłosić wykład na temat nowych standardów diagnostycznych i terapeutycznych zaburzeń seksualnych.lew-starowicz

Jest rok 1976. W księgarniach pojawia się „Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej. Ktoś, do tego kobieta, odważył się powiedzieć, że seks nie tylko istnieje, ale jeszcze może być wspaniałym elementem konsolidującym związek, że może to być magiczne przeżycie. Autorka podeszła do seksualności człowieka całościowo: od roli prokreacyjnej, służącej przedłużeniu gatunku, do roli budującej niesamowicie subtelną więź między partnerami. Wbrew pojawiającym się wtedy opiniom, nie była to książka nawołująca do wolnej miłości i rozwiązłości. Była to lektura o miłości jako uczuciu, bliskości oraz odpowiedzialności.

Osobą, która o naturze ludzkiej wie bardzo wiele, cały czas jednocześnie eksplorując temat seksualności, jest profesor Zbigniew Lew-Starowicz. Podobnie jak Michalina Wisłocka, znany w kraju seksuolog podjął się przed laty pokazania, że o seksie warto mówić i pisać. Rozumiał już wtedy, że seksualność jest integralną częścią natury ludzkiej. Swoją pracą i zaangażowaniem pomógł i nadal pomaga bardzo wielu ludziom. Wraz z dr n. hum. Alicją Długołęcką dowodzi, że każdy człowiek, także niepełnosprawny, ma potrzeby seksualne i bliskości. To temat wciąż bardzo trudny, bo o ile od 40 lat uczymy się rozmawiać o seksualnej naturze człowieka, to nadal tematem tabu jest seksualność osób niepełnosprawnych.

Jak mówić o człowieku, jak poruszać tematy trudne z poszanowaniem przekonań każdego słuchacza pokazuje profesor Zbigniew Lew-Starowicz oraz jego znakomity kolega po fachu, ginekolog prof. dr hab. n. med. Maciej Wilczak. Seksualność człowieka będzie jednym z tematów III Podbeskidzkiej Konferencji Medycznej, która odbędzie się 1 kwietnia o godz. 9.00 w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej. Nasz portal jest partnerem medialnym wydarzenia. Szczegóły dostępne są TUTAJ.

Jolanta Klemens

 

Artykuł opublikowano w portalu: www.bielsko.biala.pl