Pokonać depresję

Inicjatorem, głównym organizatorem, animatorem i mózgiem całego przedsięwzięcia była lek. med., psychiatra Jolanta Klemens szefowa PsychoMedical w Bielsku – Białej. Dzięki jej inicjatywie na konferencję zaproszono wybitnych specjalistów: profesora dr hab. n.med. Przemysława Bieńkowskiego z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, dr hab. n. med. Michała Lwa Starowicza z Centrum Terapii Lew-Starowicz w Warszawie, prof. dr. hab. n. med. Macieja Wilczaka z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a także Karinę Stasiak z kliniki Wolmed z miejscowości Dubie koło Bełchatowa. Wykład o nowoczesnej farmakoterapii w depresji wygłosiła również lek. med. Jolanta Klemens z PsychoMedical.

Całość prowadziła Ewa Trzcionka redaktor naczelna DesignAlive.

Konferencję oficjalnie otworzyli Klaudiusz Komor prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Beskidzkiej Izby Lekarskiej oraz starosta bielski Andrzej Płonka.

W przerwie wykładów licytację, z której dochód przeznaczono na Hospicjum Stacjonarne Jana Pawła II w Bielsku – Białej z wielką swadą i humorem prowadził wyjątkowy w tej dziedzinie Kuba Abrahamowicz. Można też było się zrelaksować przy nastrojowej muzyce, grą na harfie zachwyciła młoda harfistka Aleksandra Augustyn.

Wszyscy wykładowcy podkreślali, że depresja stała się już problemem społecznym i jak każda choroba wymaga leczenia. W XXI wieku istnieją skuteczne sposoby, by uwolnić się od niszczących, negatywnych emocji, od beznadziei, tego sakramentalnego „nic mnie już nie cieszy”, od smutku, ciągłej melancholii, lęku, fobii. Poczuć, że ma się wpływ na własne życie, lepiej radzić sobie z emocjami i relacjami z innymi ludźmi – w pracy, szkole, rodzinie.

Ta wyjątkowa konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem kobiet, uznaniem środowiska medycznego, a frekwencja przeszła oczekiwania organizatorów.

Nawiązując do tematu zdrowia psychicznego, informujemy, że 24 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bielsku – Białej zostanie zorganizowana I konferencja z cyklu „Zdrowie publiczne” pt. „Różne spojrzenia na psyche”. Konferencję organizuje stowarzyszenie Felicitas Kreacja Rzeczywistości wraz z PsychoMedical i Starostwem Powiatowym w Bielsku – Białej. Więcej informacji na www.felicitas.pl lub www.psychomedivcal.info. Rejestracja odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go pocztą na adres e-mailowy: biuro@felicitas.pl. Po konferencji planowane są warsztaty. Termin przyjmowania zgłoszeń do 24 maja, opłata konferencyjna 50 zł, dla osób biorących udział w warsztatach dodatkowo 50 zł – płatne na miejscu podczas konferencji.

Źródło: www.powiat.bielsko.pl