Umów się na wizytę

Aby umówić się na wizytę i skorzystać z naszych usług prosimy zadzwonić pod numer:

+48 514 908 300
lub
+48 509 722 271
lub
+48 660 499 599

PSYCHOMedical

O Psychomedical Bielsko-Biała

PSYCHOMedical to przyjazne miejsce, w którym podchodzimy indywidualnie do każdego człowieka, gdzie Twój problem jest dla nas najważniejszy! Działamy dla ludzi, którzy czują, że potrzebują wsparcia. Dla Twoich najbliższych dotkniętych chorobą taką jak depresja lub nerwica. Dla wszystkich!

 • Czujesz przemęczenie?
 • W nocy nie możesz spać?
 • Rano nie możesz wstać?
 • Każda czynność jest problemem?
 • Wszystko Cię drażni?
 • Czujesz się samotny, niezrozumiany i unikasz ludzi?
 • Czujesz się niepotrzebny, masz niskie poczucie wartości?
 • Nie chcesz żyć, życie dla Ciebie nie ma sensu, uważasz że już nic dobrego w życiu Cię nie spotka?
 • Natłok myśli nie pozwala Ci konstruktywnie myśleć?
 • Zwykłe czynności zabierają Ci bardzo dużo czasu?
 • Wielokrotnie sprawdzasz czy zamknąłeś drzwi, czy zgasiłeś światło?
 • Coś niezrozumiałego dzieje się z osobą z Twojego otoczenia?
 • Czujesz że jesteś uzależniony?
 • Jest Ci trudno pogodzić się z utratą bliskiej osoby?
 • Lęki utrudniają Ci swobodne funkcjonowanie, nie możesz spać, nie możesz jeść lub masz napady jedzenia?

Przyjdź! Porozmawiamy i znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście! Uda Ci się przezwyciężyć każdy kryzys i odnajdziesz radość życia!

USŁUGI

W zakresie świadczonych usług zajmujemy się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń serca, układu sercowo-naczyniowego, leczeniem nadciśnienia tętniczego oraz schorzeniami bezpośrednio związanymi z układem sercowo-naczyniowym.
Rozstanie się rodziców niejednokrotnie powoduje u dziecka ból i niezrozumienie. Pogodzenie uczuć dziecka i dorosłych bywa często trudne podczas rozwodu. Dobrze jest wtedy skorzystać z pomocy psychologa.
W każdym związku narastają emocje, potrzeby i oczekiwania. Czasami zdarza się tak, że uczuć, potrzeb i frustracji jest zbyt wiele. Utrudniają one wtedy wspólne życie i dotarcie do sedna problemu.
Terapia w przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej to przede wszystkim farmakoterapia, której celem jest wyrównanie stanu psychicznego, uzyskanie remisji, następnie psychoterapia.
Otępienie może być wynikiem uszkodzeń mózgu, które z kolei mogło powstać z wieloma chorobami neurodegeneracyjnymi. Choroby te prowadzą do zwyrodnienia tkanki nerwowej, m.in. choroby Alzheimera.
Specjalista neurolog zajmuje się chorobami układu nerwowego, zarówno obwodowego jak i ośrodkowego. Często bywa, że zaburzenia psychiczne i neurologiczne wzajemnie na siebie nachodzą, przenikają się, wymagają podejścia systemowego.
Terapia powstała z myślą o rodzicach dzieci z Zespołem Aspergera. Pomagamy zrozumieć, jak takie dzieci postrzegają świat i uczymy nowych metod pracy z nimi. Zajęcia budują prawidłowe społeczne odruchy.
Łzy, psychiczny dołek czy niepokój nie od razu muszą być oznaką depresji poporodowej czy baby blues. Gdy kobieta jednak rzeczywiście cierpi po porodzie, koniecznie powinna być pod nadzorem specjalisty.
Schizofrenia to choroba, w której zaburzone jest postrzeganie rzeczywistości. Kiedyś uznawana za bardzo poważną chorobę. Aktualnie istnieją nowoczesne leki, które zapewniają powrót do normalnego życia.
Zaburzenia reaktywne są zazwyczaj konsekwencją odczuwania ciężkiego stresu i problemów adaptacyjnych. Ich źródłem może być pojedyncze wydarzenie, lub ciągnąca się w czasie sytuacja psychospołeczna.
Zespół Aspergera diagnozuje się z coraz większa częstotliwością. Jego niektóre objawy to ograniczona empatia, uboga komunikacja czy brak umiejętności społecznych. Dobrym rozwiązaniem będzie terapia grupowa.
Nawet 2% dzieci oraz 8% nastolatków cierpi na depresję. Często zauważalnym objawem jest pogorszenie wyników w szkole, unikanie szkoły, izolacja od rówieśników, umykanie w swój bezpieczny świat.
Takie choroby, jak choroba alkoholowa, uzależnienie od narkotyków, nikotyny, wymagają leczenia. Nie leczone uzależnienia prowadzą do zaniku więzi rodzinnych, społecznych i degradacji życia.
Leczenie osób z niedorozwojem umysłowym, pomoc w zaburzeniach zachowania i z różnorodnymi emocjami w procesach organicznych. Funkcjonowanie intelektualne mierzy się obiektywnymi testami.
Mutyzm wybiórczy to zaburzenie lękowe, polegające na wybiórczości mówienia – dziecko lub osoba dorosła milczy w stosunku do niektórych osób, w pewnych sytuacjach i miejscach, podczas gdy w bezpiecznym dla siebie środowisku (najczęściej w domu) mówi swobodnie.
Depresja to choroba o różnych postaciach. Jej leczenie też przybiera różne formy. Środki farmakologiczne to nie jedyne rozwiązanie. Najlepiej rozpocząć od prawidłowej diagnozy.
Leczenie nerwic to proces długotrwały, jednak podjęty wysiłek jest opłacalny. Leczenie nerwicy polega na połączeniu farmakoterapii z oddziaływaniami psychoterapeutycznymi.
Selektywne zaburzenie odżywiania (SED) to zaburzenie psychiczne, którego istotą jest silne uczucie niechęci wobec jedzenia. Osoby chore są w stanie jeść tylko jedną lub co najwyżej kilka konkretnych potraw.

 • wizyty lekarza w domu
 • pomoc w stanach nagłych
 • doraźna ocena stanu psychicznego
 • zaświadczenia o stanie zdrowia psychicznego
 • wydawanie skierowań do szpitala
 • kompletowanie dokumentacji medycznej

Coraz więcej nastolatków boryka się trudnościami emocjonalnymi, depresją oraz stanami lękowy. Często nie wiedzą gdzie ani jak szukać pomocy, a permanentne poczucie osamotnienia i niezrozumienia utrudnia im wszelkie działania. Jedną z alternatywnych form pomocy w takiej sytuacji jest terapia grupowa.

NASZ ZESPÓŁ

 • lek. med. Jolanta Klemens

  Lekarz medycyny, specjalista psychiatra. Ukończyła Śląską Akademię Medyczną, uzyskała specjalizację I i II stopnia z zakresu psychiatrii. Psychoterapeuta. Ukończyła 4 letnie studia podyplomowe: Podstawy Psychoterapii oraz Szczegółowe Problemy Psychoterapii w Medycznym…

 • Lek. med. Jarosław Kalarus

  Absolwent Białostockiej Akademii Medycznej. W 2004 roku uzyskał dyplom specjalisty chorób wewnętrznych. W 2008 roku uzyskał dyplom specjalista- kardiolog. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu krążenia, w tym nadciśnienia, zaburzeń…

 • lek. med. Sławomir Danecki

  Lekarz medycyny, Specjalista Psychiatra Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Szkolenie specjalizacyjne odbył w Klinice Psychiatrii Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie. Tytuł specjalisty psychiatry uzyskał w 2008r. Świadczy psychiatryczną pomoc…

 • Lek. med. Ewa Materek-Pyź

  Specjalista neurolog, absolwent Akademii Medycznej w Lublinie (1996). Od 1997 świadczy pomoc w zakresie konsultacji, diagnostyki i leczeniu dolegliwości schorzeń układu nerwowego m.in: zespołów bólowych kręgosłupa o różnym podłożu (np. choroba…

 • lek. med. Sabina Micorek

  Lekarz medycyny, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta. Ukończyła studia podyplomowe: Podstawy Psychoterapii oraz Szczegółowe Problemy Psychoterapii w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie studiów doktoranckich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego…

 • lek. med. Urszula Papaj

  Lekarz medycyny, specjalista psychiatra. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Szkolenie specjalizacyjne odbywała m.in. w Subrejonowym Ośrodku Leczenia Psychiatrycznego w Bielsku-Białej. Świadczy pomoc w zakresie diagnozy i terapii farmakologicznej: zaburzeń psychotycznych:…

 • lek. med. Anna Bugajska

  Lekarz medycyny, specjalista psychiatra. Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szkolenie specjalizacyjne odbyło się w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie. Świadczy pomoc w zakresie diagnozy i terapii farmakologicznej: zaburzeń psychotycznych:…

 • mgr Yelinet Dziędziel

  Magister psycholog, psychoterapeuta, w trakcie certyfikatu PTP Ukończyła studia podyplomowe: Podstawy Psychoterapii oraz Szczegółowe Problemy Psychoterapii w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje pod stałą superwizją. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Świadczy…

 • mgr Karolina Laurentowska

  Magister socjologii oraz psychologii ze specjalnością kliniczną. Specjalizuje się w terapii dzieci i młodzieży, zaburzeń okołoporodowych kobiet oraz osób z zaburzeniami odżywiania. Świadczy pomoc w zakresie diagnozy i terapii u dzieci…

 • mgr Kamila Fijak

  Magister psychologii ze specjalnością kliniczną oraz oligofrenopedagog. Ukończyła szereg specjalistycznych kursów z zakresu diagnozy i terapii dzieci i młodzieży. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in.: w placówkach oświatowych oraz placówkach służby zdrowia (w tym: Dzienny…

 • mgr Patrycja Klim

  Magister psycholog, psychoterapeuta, w trakcie certyfikatu PTP Aktualnie odbywam IV letnie szkolenie z psychoterapii indywidualnej oraz terapii rodzin w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Ośrodek posiada akredytacje Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoje…

 • mgr Renata Białek

  Magister neurologopeda, logopeda. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim uzyskując tytuł logopedy dyplomowanego, następnie studia podyplomowe na Uniwersytecie Śląskim z tytułem neurologopedy. Pracuje na oddziale szpitalnym Sanatorium Gwarek z dorosłymi po…

AKTUALNOŚCI

 • Izolacja domowa, kwarantanna, jak się przygotować.

  IZOLACJA

  Czym jest izolacja domowa?

  Osoby, u których COVID-19 przebiega łagodnie, nie zawsze wymagają pobytu w szpitalu. Zamiast tego lekarz może im zalecić izolację w warunkach domowych, aby nie narażały innych na zakażenie.
  Izolacja domowa oznacza konieczność przebywania w osobnym pomieszczeniu z odpowiednim poziomem wentylacji, w domu albo w innym wyznaczonym do tego celu miejscu, i w miarę możliwości korzystania z oddzielnej toalety. Izolacją możemy być objęci przez czas występowania objawów choroby albo przez inny okres.

   Czytaj więcej..

 • Informacje na temat COVID-19 dla kobiet w ciąży

  Czy w przypadku kobiet w ciąży ryzyko jest większe?

  Czy kobieta w ciąży może zarazić dziecko?

  U kobiet w ciąży ryzyko zakażenia wirusem powodującym COVID-19 i ciężkiego przebiegu choroby nie jest wyższe niż u innych ludzi w podobnym wieku. Nie ma dowodów, które potwierdzałyby możliwość zakażenia płodu w czasie ciąży lub przeniesienia wirusa na dziecko przez matkę w trakcie porodu.

  U niemowląt i małych dzieci COVID-19 przebiega łagodnie.

   Czytaj więcej..

 • Odwołana VI Podbeskidzka Konferencja Medyczna

  Z uwagi na Pandemię COVID-19 z przykrością informujemy, iż planowana na

  02-03.04.2020r.

  VI Podbeskidzką Konferencję Medyczną

  „Depresja – różne oblicza Narastający problem medyczny i społeczny”

  jest odwołana.

  O kolejnym terminie powiadomimy niezwłocznie, gdy tylko warunki zewnętrzne na to pozwolą.

  W imieniu organizatorów, Jolanta Klemens PSYCHOMedical.

   Czytaj więcej..

 • Cyberzaburzenia

  "Izolacja społeczna spowodowała, że większość naszych kontaktów przeniosła się do cyberprzestrzeni.

  Pomimo wielu plusów niesie to jednak za sobą wiele zagrożeń, zwłaszcza, jeżeli chodzi o młodszych użytkowników Internetu.

  Dzięki uprzejmości Pana Mariusza Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej w Milanówku i Pana Tomasza Kozłowskiego z Poznańskiego Centrum Szkoleniowo Badawczego oraz Fundacji Bonum Humanum prezentujemy Państwu materiały dotyczące

  Cyberzaburzeń - stanowiących szczególny rodzaj zagrożenia w dobie koronawirusa.

  "Cyberzaburzenia - zjawisko - rozwój zachowań problemowych - diagnoza - profilaktyka" Zagrożenia w dobie koronawirusa

   Czytaj więcej..

 • Bezpieczeństwo dzieci korzystające z usług naszej poradni

  Z uwagi na bezpieczeństwo Państwa dzieci, związane z epidemią COVID-19, uprzejmie prosimy, aby dzieci korzystające z usług naszej poradni, do czasu ustąpienia epidemii, posiadały przy sobie własne zabawki, książeczki itp.

  Za niedogodności przepraszamy.

   Czytaj więcej..